Wspieramy Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

Wiele razy miałem okazje i sposobność korzystać z częstochowskiej biblioteki.  To tam poznałem opowiadanie w odcinkach Stephena Kinga – Zielona Mila. Jaka to była frajda móc wypożyczać ją właśnie w odcinkach, tak jak ukazała się w USA. To była frajda.
Fundusze to jednak problem nie tylko biblioteki kłobuckiej, ale i częstochowskiej. Zapewne wiele innych palcówek boryka się z tym problemem. Bibliotekarze częstochowscy wystąpili z następującym apelem :
„Biblioteka Publiczna to instytucja, gdzie prawie wszystko jest za darmo.
Za darmo można wypożyczyć książki, za darmo przeczytać gazetę, za darmo skorzystać z internetu, wziąć udział w warsztatach, spotkać się z ulubionym pisarzem, posłuchać jak znany aktor czyta bajki, wygrać nagrodę w konkursie…

Ale Biblioteka nie dostaje tych rzeczy za darmo – musi kupić książki, które będzie wypożyczać, zaprenumerować gazety, zapłacić za internet i honoraria swoich gości.

Poza niewielkimi wpływami z kar za przetrzymanie książek czy kaucjami – Biblioteka NIE ZARABIA. Nie sprzedaje biletów na imprezy, nie pobiera opłat za wypożyczanie książek.
Biblioteka utrzymuje się z miejskich dotacji, które ledwie wystarczają na podstawowe opłaty oraz wypłaty dla pracowników.
Staramy się jak możemy, by zapewnić Naszym Czytelnikom najwyższą jakość usług i dostęp do bogatego księgozbioru. Piszemy projekty, staramy się o dodatkowe dotacje, bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach. To wszystko nie wystarcza. Biblioteki w naszym mieście dramatycznie potrzebują nowych książek, nowego wyposażenia, bieżących remontów.

Potrzebujemy Państwa pomocy 🙂

Puszki

Prezydent Miasta Częstochowy, Pan Krzysztof Matyjaszczyk, udzielił częstochowskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zgody na przeprowadzenie zbiórki publicznej na rzecz Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego.
Zebrane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowości wydawniczych oraz uzupełnianie zbiorów, ale także na niezbędne wyposażenie i bieżącą działalność środowiskową.
Każda filia biblioteczna (poza filiamii znajdującymi się w placówkach oświatowych – szkołach i przedszkolach, gdzie kwestować nie wolno), Biblioteka Główna oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży wyposażone zostały w puszki kwestarskie, do których wrzucać będzie można dobrowolne datki. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Pieniążki zebrane do puszki zostaną w całości wykorzystane na potrzeby filii bibliotecznej, która je zebrała. Wrzucając dowolną kwotę do puszki wspieracie zatem Państwo bibliotekę w swojej dzielnicy, dzięki czemu wkrótce będziecie mogli korzystać z bogatszego księgozbioru w bardziej komfortowych warunkach.

Biblioteka Publiczna w Częstochowie to instytucja, która powstała dzięki społecznej inicjatywie i zawsze mogła liczyć na wsparcie mieszkańców naszego miasta. Liczymy na Państwa i tym razem.

Dziękujemy,

Bibliotekarze

Zbiórka będzie trwała od 1 marca do 31 grudnia 2014 roku.

link do akcji : https://www.facebook.com/events/452828578177798/

My z żoną pomagamy. Pamiętajcie liczy się każda złotówka. Inicjatywa godna naśladowania i warta wsparcia!
Pozdrawiam Robert Ość.

Stare książki

Facebook Comments
1 comment
  1. Na pewno dam kilka złotych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *