Wspieraj Kulturę partnerem Festiwalu Kryminalna Piła 2014

Miło mi poinformować, że działam cały czas przykładając się do promocji wszelakich akcji około literackich. Portal Wspieraj Kulturę został jednym z partnerów drugiej edycji Festiwalu „Kryminalna Piła” który organizowany jest po raz kolejny przez Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile i Szkołę Policji w Pile.

Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” pomyślany został jako impreza cykliczna, a jednocześnie stałe przedsięwzięcie kulturalne.

konkurskryminalnapila

W ramach przedsięwzięcia „Kryminalna Piła” 2014 ogłoszone zostały dwa konkursy – literacki na najlepszą polską  miejską powieść kryminalną oraz konkurs dla blogerów na recenzję polskiej powieści kryminalnej wydanej w roku 2013.

konkurs-powiesc2013

Poza konkursami głównym elementem Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2014 będą spotkania autorskie z polskimi pisarzami kryminałów, dziennikarzami śledczymi, panele dyskusyjne, interaktywna wystawa sprzętu i środków techniki kryminalistycznej, wystawa plakatu związanego z filmem kryminalnym i sensacyjnym, projekcja filmów kryminalnych, spektakl teatralny o tematyce kryminalnej.   Wyjątkowym wydarzeniem w historii pilskich przedsięwzięć społeczno-kulturalnych będą pierwsze w naszym mieście warsztaty literackie dotyczące tworzenia literatury kryminalnej.

Po raz drugi odbędzie się w naszym mieście Kryminalna Gra Miejska. Realizowana ona będzie na podstawie autorskiego scenariusza, w tym roku opartego na fragmencie niepublikowanej jeszcze powieści Ryszarda Ćwirleja.

 

 

Facebook Comments
2 comments
  1. Sporo fajnych atrakcji. Przykro, że omijaja mnie takie wydarzenia:-( pozostaje czytać. .. nie tylko kryminały;-)

    1. Tak dużo dobrych inicjatyw jest organizowanych na rzecz czytania :). Powoli każde miasto dokłada swoją cegiełkę do tego aby czytać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *