Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem

 

Sławę i uznanie przyniosła mu powieść „Gnój”, za którą otrzymał Paszport „Polityki” i Nagrodę Literacką NIKE. 19 maja o godzinie 19 Wojciech Kuczok spotka się z czytelnikami w Odwachu, budynku obok Ratusza.

Pisarz opowie o swojej najnowszej książce – zbiorze opowiadań „Obscenariusz. Wypis z ksiąg nieczystych”, w którym przygląda się życiu erotycznemu śląskich celebrytów, dawnych i dzisiejszych oraz ludzi, którzy przyjeżdżali na Śląsk w celach erotycznych. Pikantny kalejdoskop postaci znanych, zapomnianych i fikcyjnych, które pojawiają się na kartach „Obscenariusza” obejmuje m.in. Honoriusza Balzaka, Ewelinę Hańską, Theodora Kalie i Franza von Wincklera.

Wojciech Kuczok (ur. 1972) – prozaik, eseista, krytyk filmowy, scenarzysta. W latach 90. należał do śląskiej grupy poetyckiej „Na Dziko”. Autor zbiorów opowiadań „Opowieści słychane” (1999), „Szkieleciarki” (2002), „Widmokrąg” (2004) i „Opowieści przebrane” (2005). „Gnój” (2003), jego najsłynniejszą powieść, przełożono na 15 języków. Na jej podstawie autor napisał scenariusz filmu „Pręgi” wyreżyserowanego przez Magdalenę Piekorz (w 2004 r. obraz zdobył nagrodę główną na festiwalu filmowym w Gdyni). Jego druga powieść, „Senność” (2008), także została zekranizowana przez Magdalenę Piekorz. Kuczok pisuje również eseje filmowe: w 2006 r. wydał zbiór „To piekielne kino”, a w 2009 „Moje projekcje”. Dwa lata temu opublikował tomik zapisków z podróży „Poza światłem”. Najnowsze literackie dziecko to „Obscenariusz”.
Wojciech Kuczok jest także zawołanym grotołazem i kibicem Ruchu Chorzów.

Zapraszamy, warto zabrać ze sobą książki autora do podpisu.
Tak jak na wszystkie wydarzenia „Aleje – tu się dzieje!” wstęp wolny.

Facebook Comments
1 comment
  1. Senność wspaniaĹ‚y 🙂 szkoda ze nie mogĹ‚am być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *