Tilda Swinton z polską książką dla dzieci

W sieci ukazało się zdjęcie słynnej brytyjskiej aktorki Tildy Swinton, gdzie trzyma książkę noszącą tytuł „Kosmonautka”. Książka została wydana przez Poławiaczy Pereł jest to książka przełamująca stereotypy dotyczące dotyczące pracujących matek.

Akcja nie była zaplanowana przekonuje Dominika Żukowska z wydawnictwa Poławiaczy Pereł. Zdjęcie zostało zrobione przypadkiem. Mąż pani Dominiki był na wyjeździe służbowym na wyspach brytyjskich. Na lotnisku w Inverness spotkał panią Tildę. Nie znał jej wcześniej, a spotkanie było całkowicie przypadkowe. Opowiedział jej o czym jest książka i czy mógłby zrobić jej z nią zdjęcie. Zgodziła się. Jak mówi pani Dominika są z tego powodu bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Autorom zależy żeby dotrzeć do jak największej ilości osób i zmienić świadomość i postrzeganie pracujących matek.

To się nazywa być w odpowiednim miejscu i czasie.

Tilda Swinton z polską książką dla dzieci

Tilda Swinton książką dla dzieciO książce :

Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą, prof. UW, Mirosławem Bańko i są poprawnie zbudowane, mimo że niektórych używa się bardzo rzadko lub nie używa wcale. Mamy nadzieję, że z czasem formy te wejdą do powszechnego użytku.  Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje ? na co dzień zarządza finansami (prezeska banku), wydaje rozkazy swoim podwładnym (generałka), tworzy przestrzeń wspólną (architektka) czy też zajmuje się duchowością (pastorka). Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwa rzadkość!

Facebook Comments
1 comment
  1. Uwielbiam ja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *