Jak zakochałem się w Sopotece

Na portalu Wspieraj Kulturę powinny pojawiać się informacje około książkowe. Teraz siedzę i myślę, czy jest tu miejsce na recenzje nie książki, ale miejsca, które pokochałem, można powiedzieć, zakochałem się od pierwszego wejrzenia.
Długo czekałem na tegoroczny urlop, przyszedł już na świat nasz syn Gustaw, znany jako Dziedzic. Postanowiliśmy ruszyć nad Bałtyk, kocham go ja i żona. Tam też podjęliśmy decyzje, że spędzimy ze sobą resztę życia.

sopoteka-front
No to ruszamy w drogę. Podróż minęła szybko. Jeden z głównych punktów tej podróży to Sopot i miejsce, w którym się za
kochałem – magiczna, czarodziejska i pełna uroku „Sopoteka”.
Widziałem ją wcześniej na zdjęciach, zapierało dech. Byłem dumny, że mamy takie miejsca w Polsce. Jako że nadarzyła się okazja, postanowiliśmy odwiedzić to miejsce. Telefonicznie umówiłem się z Panem dyrektorem Romanem Wojciechowskim, opowiadając mu o projekcie „Wspieraj Kulturę”. Znalazł czas. Jesteśmy z rodziną na miejscu. Budynek wspaniały na dole piekarnia „francuska” która polecam i do tej pory czuje zapach wypiekanych tam produktów. Nowoczesność i funkcjonalność. Wchodzimy. Pracownicy i Pan Wojciechowski serdeczni ludzie o wielkim sercu. Widać, że to osoby pełne zaangażowania kochający swoją prace. Co do miejsca samej „Sopoteki” wszystko wygląda tam jak powinno, regały wypełnione książkami, nowoczesny sprzęt, kosze plażowe do czytania książek i sprzęt audiofilski z płytami winylowymi. Sztos! Rozmawialiśmy chwile o książkach i czytelnictwie. Jestem pewien, że dzięki takim placówkom czytelnictwo w Polsce będzie się rozwijać. Ja sam natomiast zmieniłem całkowicie zdanie o Sopocie, trochę się go bałem, teraz nie mogę się doczekać, kiedy znów tam pojadę. Może kiedyś uda mi się
tam nawet zamieszkać.

Kocham swoje miasto, ale Sopot, dzięki tej placówce wpisał się do mojego serca. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Oby więcej takich placówek w naszym kraju i ludzi pełnych zaangażowania w swoją pracę!
Za rok zawitam tam na dłużej, w terminie, gdy będzie się odbywał Festiwal Literacki Sopot. Mówią, że jest to jeden z najlepszych festiwali literackich w Polsce! Dziękuje Panie Wojciechu, że mamy Sopotekę!

sopoteka-regaly

plyty-sopot

sopoteka-czytanie

sopoteka-dziedzic-rob

sopoteka-regaly-2

Facebook Comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *