Ości o „Ościach” z Ignacym Karpowiczem

Swego czasu miałem przyjemność w Częstochowie odprowadzenia Ignacego Karpowicza na dworzec. Porozmawialiśmy trochę o książkach, o tym jak ja postrzegam czytanie. Opowiedziałem kilka historii i z drżącym głosem przeprowadziłem wywiad. Posłuchajcie sami. Ości o ościach.

Ignacy Karpowicz (ur. w 1976 w Białymstoku) – polski pisarz, prozaik, tłumacz z angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego, podróżnik.

Pierwsze lata życia spędził we wsi Słuczanka, następnie wraz z rodzicami przeprowadził się do Białegostoku. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmował się głównie iberystyką, afrykanistyką.

W 2006 r. wydawnictwo „Czarne” z Wołowca wydało jego debiutancką powieść pt. Niehalo, za którą został nominowany do Paszportów Polityki. W 2007 r. ukazała się jego druga powieść pt. Cud. Powieść Gesty została w 2009 roku nominowana do nagrody literackiej Nike. W październiku 2010 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się kolejna powieść Ignacego Karpowicza zatytułowana Balladyny i romanse, która była nominowana do Nike 2011 oraz przyniosła mu Paszport Polityki 2010.

Twórczość :
Niehalo (Czarne 2006)
Cud (Czarne 2007)
Nowy Kwiat Cesarza (PIW – Państwowy Instytut Wydawniczy 2007)
Gesty (WL – Wydawnictwo Literackie 2008)
Balladyny i romanse (WL – Wydawnictwo Literackie 2010)
Ości (WL – Wydawnictwo Literackie 2013)

Facebook Comments
1 comment
  1. Uwielbiam te wywiady i relacje audio 😉 czekam na wiecej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *