Zmień komuś życie w święta

Opowieść wigilijna

Charles Dickens 

Kultowym filmem w święta stał się „Kevin sam w domu” oczywiście jako młody chłopak oglądałem ten film wiele razy. Tylko przyznam szczerze, że to nie na niego czekałem, a na Opowieść Wigilijną. Opowieść wigilijna Charles Dickens 

Było tak wiele ekranizacji, zarówno animowanych od Walta Disneya jak i filmów fabularnych między innymi z znakomitym aktorem Billem Murrayem. Śmiało mogę powiedzieć, że dorastałem z ekranizacjami powieści Charlesa Dickensa. To były moje święta. Gdy byłem już trochę starszy wypożyczyłem książkę w bibliotece. Później stało się to zwyczajem, że przed świętami Bożego Narodzenia musiałem chociaż przekartkować. W głębi serca chyba każdy z nas chce być dobry.

Wracając do samej książki zgorzkniały i przesiąknięty żółcią do szpiku kości starzec Ebenezer Scroog, nie lubi ludzi i świąt, nie dzieli się swoim bogactwem jest typowym dusigroszem. Pieniądz jest jego sensem życia. Można powiedzieć, że liczyły się dla niego tylko zyski i słupki. Mimo, że powieść została wydana w 1843 roku jest nadal aktualna. Czy nikt z nas w swoim otoczeniu nie znajdzie Scroog’a?

Ale jest nadzieja wszystko się zmienia gdy w noc Wigilijną odwiedzają go trzy duchy i pokazują przeszłość, przyszłość i teraźniejszość. Bohater chce zmienić swoje życiem, pełen entuzjazmu celebruje święta Bożego Narodzenia. Pomaga potrzebującym – prawdziwe szczęśliwe zakończenie.
Książka jest przykładem na to, że każdy z nas może zmienić swoje życie i stać się lepszym człowiekiem. Dobrym. Święta to doskonały czas, aby to uczynić. Będzie to świetny prezent pod choinkę, może dzięki temu zmienicie komuś życie?

Wiem, że święta czas kurczy się praktycznie do minimum, więc wychodzę z rozwiązaniem. Podczas pieczenia, gotowania, sprzątania czy w trakcie podróży do rodziny możecie posłuchać audiobooka „Opowieści wigilijnej” w doskonałej realizacji audioteki. Przesłuchajcie fragment tutaj i sami zdecydujcie.
Bądźcie dla siebie serdeczni. Wesołych Świąt. Ość.

 

Facebook Comments