„Motylek” Katarzyna Puzyńska – recenzja

Nie ukrywam, że staram się czytać w dużej części Polskich autorów – zwłaszcza jeśli chodzi o kryminały. Większość polskich pisarzy niczym nie odstaje od zagranicznych. Tak było również i w tym przypadku z powieścią Katarzyny Puzyńskiej „Motylek” wydanym nakładem wydawnictwa Pruszyński i Ska.
Jest to debiut. Miałem już po tą pozycję sięgnąć jakiś czas temu. W Polsce bardzo często brakuję książką odpowiedniej promocji, aby trafiła do czytelnika. Pani Katarzyna jest dostępna wokładka motylek mediach społecznościowych, co dla mnie chłopaka z miejscowości o której zapomniał świat jest na duży plus. Nie zawsze mogę dotrzeć na spotkanie autorskie, a tutaj autor sam podaje rozwiązanie można napisać maila dostać odpowiedź – to dla mnie ważne.
Wracając do samej powieści. Znajdziemy tutaj wszystko, czego czytelnik potrzebuje, miłość, intrygę, bogactwo i przepych znakomite opisy miejsc. W skrócie postaram się przedstawić co najbardziej mnie zachwyciło. Jak już wyżej wspomniałem opisy miejsc. Uwielbiam książki, gdy czytając „czuję” skrzypiący śnieg pod butami – tu właśnie tak było, gdy główna bohaterka wybierała się na spacery po lesie. Następna rzecz to opis dzisiejszej młodzieży, dostęp do komputera prowadzenia bloga – nowe technologie są teraz na wyciągniecie ręki. Lokalna „mafia” sprzedająca narkotyki dla biednej warstwy społecznej.
Kolejna rzecz to samochód, policjanta prowadzącego śledztwo – Subaru Impreza. Po przeczytaniu kilka razy wchodziłem na stronę „auto giełdy” może i też mnie by było stać. Oczywiście szybko wróciłem do rzeczywistości. Na koniec morderca znakomita kreacja, trochę patrzyłem na niego przez pryzmat mordercy z powieści Toma Harrisa „Milczenie Owiec”, ale cóż nie zawiódł mnie. Był przebiegły, podły i coś stało mu się z głową. wpłynęły na to różne wydarzenia. Sprawdźcie sami jakie. Książka dobra. Polecam serdecznie Robert Ość

Facebook Comments
Napisano w Recenzje Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*