„Motylek” Katarzyna Puzyńska

Motylek

Katarzyna Puzyńska

Wydawnictwo Prószyński i Ska

Nie ukrywam, że staram się czytać w dużej części Polskich autorów – zwłaszcza jeśli chodzi o kryminały. Większość polskich pisarzy niczym nie odstaje od zagranicznych. Tak było również i w tym przypadku z powieścią Katarzyny Puzyńskiej „Motylek” wydanym nakładem wydawnictwa Pruszyński i Ska.


Jest to debiut. Miałem już po tą pozycję sięgnąć jakiś czas temu. W Polsce bardzo często brakuję książką odpowiedniej promocji, aby trafiła do czytelnika. Pani Katarzyna jest dostępna w mediach społecznościowych, co dla mnie chłopaka z miejscowości o której zapomniał świat jest na duży plus. Nie zawsze mogę dotrzeć na spotkanie autorskie, a tutaj autor sam podaje rozwiązanie można napisać maila dostać odpowiedź – to dla mnie ważne.
Wracając do samej powieści. Znajdziemy tutaj wszystko, czego czytelnik potrzebuje, miłość, intrygę, bogactwo i przepych znakomite opisy miejsc. W skrócie postaram się przedstawić co najbardziej mnie zachwyciło. Jak już wyżej wspomniałem opisy miejsc. Uwielbiam książki, gdy czytając „czuję” skrzypiący śnieg pod butami – tu właśnie tak było, gdy główna bohaterka wybierała się na spacery po lesie. Następna rzecz to opis dzisiejszej młodzieży, dostęp do komputera prowadzenia bloga – nowe technologie są teraz na wyciągniecie ręki. Lokalna „mafia” sprzedająca narkotyki dla biednej warstwy społecznej.
Kolejna rzecz to samochód, policjanta prowadzącego śledztwo – Subaru Impreza. Po przeczytaniu kilka razy wchodziłem na stronę „auto giełdy” może i też mnie by było stać. Oczywiście szybko wróciłem do rzeczywistości. Na koniec morderca znakomita kreacja, trochę patrzyłem na niego przez pryzmat mordercy z powieści Toma Harrisa „Milczenie Owiec”, ale cóż nie zawiódł mnie. Był przebiegły, podły i coś stało mu się z głową. wpłynęły na to różne wydarzenia. Sprawdźcie sami jakie. Książka dobra. Polecam serdecznie Robert Ość 

Facebook Comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *