Książki na wagę złota

O nas

Projekt „Wspieraj Kulturę – Książki na wagę złota” powstał w 2012 roku. Ma na celu szeroko pojmowaną promocję czytelnictwa oraz przekonanie odbiorców do tego, że czytanie książek to niezła zabawa i nie jest to zajęcie jedynie dla inteligencji. Książki może czytać każdy, a swoja przygodę z dobrą lekturą można zacząć niezależnie od wieku.

Ceny książek nie zawsze są przystępne, ale przeważnie w każdej, mniejszej czy większej miejscowości, znajduję się biblioteka. Dlatego w 2012 roku postanowiłem zorganizować zbiórkę książek dla lokalnej biblioteki w Kłobucku pod nazwą „Wspieraj Kulturę – Książki na wagę złota”. Aby uatrakcyjnić wydarzenie zaprosiłem do współpracy lokalnych muzyków i pisarzy. W efekcie odbyły się już cztery edycje tej akcji, w której wzięli udział pisarze: Marek Krajewski, Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Jan Nowicki, Tomasz Jamroziński, Marcin Zegadło, Ireneusz Korpyś. Muzycznie uświetnili ją Piotr Rubik z zespołu LemON, Rob Ość - fot. Jarosław RespondekMichał Rorat, Frank Parker, Iga Kozacka, Kuba Bugała.

Z czasem wydarzenie zaowocowało powstaniem portalu http://wspierajkulture.info/, gdzie umieszczamy recenzje, wywiady oraz zapowiedzi literackie.

Obecnie współpracujemy z większością polskich wydawnictw, którym zależy na promocji czytelnictwa. W 2017 roku nawiązaliśmy kontakt z magazynem literacko – kryminalnym „Pocisk”, w którym publikowany jest cykl wywiadów „Kwestionariusz Ości”. W pierwszej wersji ukazywał się on zarówno na stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych. Na nasze pytania odpowiedzieli dotąd m.in. Edgar Keret, Katarzyna Bonda, Marta Guzowska, Peja, Adam Wajrak. Należy też wspomnieć, że akcję czynnie promował Jakub Żulczyk, który w dwóch sezonach programu telewizyjnego „Drugie Śniadanie Mistrzów” pojawił się w unikalnej bluzie Wspieraj Kulturę.

Naszą działalnością wspieramy także dwa literackie festiwale: Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” oraz Festiwal Kryminalna Piła. Pod szyldem „Wspieraj Kulturę” odbyło się też kilka spotkań literackich na terenie Częstochowy.

Jesteśmy obecni i aktywni w mediach społecznościowych. Zapraszamy do podglądania, czytania i komentowania na:

www.facebook.com/wspierajkulture

www.instagram.com/wspierajkulte

Czytajcie z nami dla przyjemnOŚCI!