Eberhard Mock powraca!

Wrocławski pisarz zapowiedział nową książkę o przygodach niemieckiego policjanta na 2016 r. Stolica Dolnego Śląska będzie wtedy Europejską Stolicą Kultury

Informacje na ten temat sam autor umieścił na swojej stronie :

„W miniony wtorek uczestniczyłem w konferencji prasowej, poświęconej wydarzeniom artystycznym uświetniającym rok 2016, kiedy to moje ukochane, rodzinne miasto Wrocław będzie nosić zaszczytne miano Europejskiej Stolicy Kultury (= ESK). Powiedziałem wtedy coś ważnego, co jak miałem nadzieję, dotrze do moich Czytelników. Fragmenty konferencji prasowej były transmitowane na antenie TVP2 we wtorek oraz w środę. Niestety realizatorzy audycji tak przycięli materiał, że zabrakło w nim mojej wypowiedzi (o co zresztą nie mam pretensji). Wykorzystując zatem FB, oświadczam Państwu expressis verbis: Eberhard Mock powraca! Tak jest! Wraca do Państwa w nowej powieści w roku 2016. Dlaczego tak późno? Bo właśnie wtedy Wrocław będzie ESK i powrót Eberharda będzie jednym z wydarzeń wpisujących się w plan obchodów święta wrocławskiej kultury. Mam nadzieję, że tą wypowiedzią uprzyjemnię Święta tych moich Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy od dawna wysyłali do mnie mejle z wezwaniem „Ebi wróć!”.

Marek Krajewski opublikował w latach 1999-2009 sześć książek o Eberhardzie Mocku. W ostatniej z nich – „Głowie Minotaura” – Mock prowadzi śledztwo z komisarzem polskiej policji Edwardem Popielskim, który stał się potem bohaterem kolejnych czterech powieści Krajewskiego.  We wrześniu 2014 r. ukaże się piąty kryminał z Popielskim – „Władca liczb”, z akcją osadzoną w schyłkowym stalinizmie.

Facebook Comments
2 comments
  1. Wspaniała wiadomość!!!

  2. Czekamy wiec!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *