J.K. Rowling napisała nową historię o znanym czarodzieju

Fani najpopularniejszego czarodzieja są wniebowzięci! J.K. Rowling napisała nową krótką historię z życia Harry’ego Pottera. Pisarka umieściła ją na swojej stronie internetowej Pottermore.com.
Rowling po raz pierwszy od czasu „Insygniów śmierci” pokazuje Pottera jako dorosłego, lekko siwiejącego mężczyznę po 30-stce. Pisarka zastosowała ciekawy zabieg – napisała historię w formie artykułu w gazecie. Jego autorką jest znana wścibska dziennikarka – Rita Skeeter, która skrupulatnie śledzi wszystkie afery i wydarzenia w świecie czarodziejów.HP Poter
Harry Potter tym razem wybiera się na finał Mistrzostw Świata w… Quidditchu, czyli popularnej wśród czarodziejów gry. Spotyka tam swoich przyjaciół – Rona oraz Hermionę. Rowling ma doskonałe wyczucie czasu – idealnie wstrzeliła się w moment, kiedy uwaga ludzi z całego świata skierowana jest na piłkarskie rozgrywki w Brazylii.  Rita Skeeter w charakterystyczny, „zołzowaty” sposób opisuje zawodników. Nie brakuje z jej strony uszczypliwości oraz złośliwości. Dziennikarka roztrząsa nawet ich problemy małżeńskie. Dzięki temu dowiadujemy się również, jak potoczyły się losy innych bohaterów popularnej sagi o czarodzieju. Główny bohater jest cenionym aurorem. Jego żona – Gina – jest dziennikarką i zajmuje się relacjonowaniem meczów. Z kolei wieloletni przyjaciel Pottera – Ron – zaczął pracować w sklepie swoich braci.  Rowling umieściła nową historię o Harrym Potterze na swojej stronie internetowej. Aby ją przeczytać, należy się tam zalogować. Opowiadanie można również znaleźć na portalu Today.com, który nie wymaga logowania.  Rzecznik J.K. Rowling powiedział, że pisarka nie planuje kolejnych opowiadań z Harrym Potterem.
Źródło onet.pl
Facebook Comments
1 comment
  1. przypomina o sobie haj sie musi zgadzać ! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *