Śpię pod księgarnią!

Jeśli ktoś jeszcze nie wie – jestem fanem kryminału, a jutro święto w księgarni pojawi się nowy Czubaj! HA! Nowy bohater. Cóż będę trochę tęsknił za Katowicami i moim bohaterem, który w siatkach nosił piwo obijające się osobie niczym karpie niesione z targu na wigilijny stół.
Jeśli ktoś czytał moją recenzje Ofiar Polikseny – lubię bohaterów którzy mają problem z alkoholem. Pan Mariusz jest już doceniany nie tylko w naszym kraju, ale i poza jego granicami. Nic jak tylko wypatrywać nocnych kolejek przed księgarniami. Ja może dziś bez karimaty, ale jutro też bez śniadania udam się po nową książkę pana Mariusza. Już nie mogę się doczekać wieczornego powrotu z pracy i uczty literackiej. Mniam! Mam nadzieje, że będzie mrocznie!

czubaj martwe popołudnie

„Pewni ludzie znikają, a inni ludzie ich szukają. Tak to jest skonstruowane”, mówi Marcin Hłasko, specjalista do spraw bezpieczeństwa i ekspert zajmujący się poszukiwaniem zaginionych.
Upalne lato 2013 roku. W gdańskim hotelu zostaje zastrzelony polski parlamentarzysta. Motywy sprawcy – lub jego mocodawców – nie są jasne, a zabójstwo, które wyraźnie wygląda na egzekucję, budzi niepokój wśród polityków i urzędników państwowych. Kilka tygodni później Marcin Hłasko dostaje prywatne zlecenie: ma odnaleźć specjalistę od marketingu politycznego, Daniela Okońskiego, który pracował nad biografią wpływowego polskiego biznesmana i pewnego dnia zniknął bez śladu. Hłasko, choć bez entuzjazmu, przyjmuje zlecenie, i zamiast przesiadywać w swoim domku fińskim na Jazdowie, krąży po warszawskich slumsach i hipsterskich klubach na Placu Zbawiciela, wkracza w świat polityki, szantażu, narkotyków, dużych pieniędzy i mediów. Stopniowo odkrywa ślady prowadzące do zdarzeń sprzed wielu lat.
Ale niektórzy zrobią wszystko, by zabrał zdobytą wiedzę do grobu.
Facebook Comments
2 comments
  1. Szkoda ze nie ma juĹĽ Rudolfa. Mimo wszystko przeczytam na pewno

  2. Też bym chciała przeczytać, ale gdzie w pdf-ie mogę ją znaleźć? ?? Pomocy!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *