„Christine” Stephena Kinga w wideo theAFICIONAUTO!

Wszyscy, którzy czytali powieść Stephena Kinga wiedzą, że Christine to groźny, bezlitosny, siejący zło i śmierć samochód zakupiony przez siedemnastoletniego Arniego Cunninghama. W 1983 roku John Carpenter nakręcił na podstawie książki film, a najważniejszą rolę odegrał w nim wspomniany model Plymouth Fury.

1958 Fury był klasykiem swojej epoki. Napędzany silnikiem V8 o mocy 290 koni mechanicznych, z podwójnymi reflektorami, chromowaną kratą chłodnicy i lampami tylnymi typu „lollipop” pojazd wyprodukowano w zaledwie 5303 egzemplarzy, co znaczącą wpłynęło na jego wysoką cenę. Przy produkcji filmu wykorzystano aż 20 z nich, przy czym tylko kilka było w pełni sprawnymi samochodami. Niektóre uległy zniszczeniu podczas kręcenia zdjęć, inne dawno już trafiły na złomowisko. Do dzisiaj zachowały się tylko dwa egzemplarze, które „wystąpiły” w filmie.

Jak wiecie w USA znajduję się wielu pasjonatów i kolekcjonerów. Jednym z nich jest Martin Sanchez. Jego marzeniem był właśnie ten samochód, przy którym spędził wiele lat, aby wyglądał tak. Spójrzcie sami wideo zrobione przez mojego znajomego z the AFICIONAUTO

Facebook Comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *