Istotą bibliotek jest to , że są one portalami do innych światów – Alex Marwood

Przedstawiamy nową sylwetkę w „Kwestionariuszu Ości”.
Przedstawiam Alex Marwood:

W jaki sposób książki wpływają na Twoje życie?

W każdym aspekcie. Książki stale towarzyszyły mi w dzieciństwie, tak samo jak i obecnie. 

Pochodzę z rodziny, w której nie rozmawiało się wiele na temat emocji , otaczającego Cię świata. Tak więc, książki były dla mnie nieocenionym elementem pomagającym zrozumieć wiele sytuacji jakich doświadczałam. Zrozumieć, że były one powszechne , a ja jako osoba nie byłam „specjalna” lub inna.  Film i telewizja omawiają te kwestie, ze względu na wymóg swojej formy, w sposób bardziej niepełny, pobieżny i głównie mają tendencje do popadania  w skrajności. Swoboda z jaką książka może odnieść się do problemów ,pod każdym kątem, jest niezastąpiona.

Twoje najciekawsze wspomnienie związane z biblioteką:zabojca-z-sasiedztwa

Nie wiem, czy mam jakieś „ciekawe” doświadczenia, takie jak w opowieściach, które zainteresowałyby innych ludzi, związane bezpośrednio z bibliotekami, choć spędziłam tam wiele czasu. Istotą bibliotek jest to , że są one portalami do innych światów ani jeżeli interesującymi miejscami samymi w sobie – choć to, rzecz jasna, również czyni je najbardziej interesującymi do odwiedzenia. Jako dziecko miałam kartę (użytkownika) do biblioteki dla  dorosłych,  oraz rodziców, którzy nie narzucali mi co mam czytać – i to było coś wspaniałego. 

Jak wyglądałby wyglądał Twój świat bez książek?

Dużo czyściej! / Bardziej poukładane! Tak naprawdę przechowuję je poza salonem ( pokojem gościnnym), aby wygospodarować przestrzeń , która nie jest związana z moją pracą. Cała reszta mojego apartamentu jest zagracona książkami. Zazwyczaj mam przynajmniej jedną książkę do czytania w łazience, ponieważ jestem osobą zarówno niezdarną jak i lubiącą czytać w wannie.  I jeszcze coś, w sypialni najprawdopodobniej  wolałabym mieć stolik nocny zamiast półki z książkami ,która jest obok mojego łóżka.

Jak wyobrażasz sobie idealne miejsce do czytania?

Każde miejsce jest doskonałe do czytania ! Sądzę, że jednak dużo czytam w łóżku. To dobry pretekst, aby wrócić do łóżka. 

Jaką książkę chciałbyś/chciałabyś przeczytać?

Oh, Boże, większość książek na świecie. Na chwile obecną czuję, że zamierzam zaszyć się aby kontynuować pisanie mojej następnej książki. Wiążę się to z zastosowaniem jednego z wielu moich przesądów związanych z pisaniem , gdzie nie mogę czytać fikcji podczas procesu tworzenia. Tak więc, przyznam się , ze następną książką jaką przeczytam będzie Raven, biografia kultowego lidera Jim’a Jones’a napisana przez Tim’a Reiterman’a i John’a Jacobs’a., w której opisany jest zbiorowy mord ponad 900 osób przeprowadzony jednego dnia w Gujanie. Książka ma ponad 500 stron, więc zajmie mi to trochę czasu.

 

alex-marwood

 ALEX MARWOOD to pseudonim literacki brytyjskiej dziennikarki, która współpracowała z wieloma gazetami na terenie całego kraju. Jej pierwsza powieść, Dziewczyny, które zabiły Chloe, została w 2013 roku nominowana w Wielkiej Brytanii do nagrody przyznawanej przez International Thriller Writers, a w Stanach Zjednoczonych zdobyła Edgar Allan Poe Award w kategorii Najlepsza Powieść roku 2014. Przetłumaczona dotychczas na 17 języków, od niosła sukces porównywalny do Dziewczyny z pociągu. Alex Marwood mieszka w Londynie i pracuje nad kolejnymi książkami.

Zachęcamy do przeczytania najnowszej powieści „Zabójca z sąsiedztwa”

Facebook Comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *