Czytanie jest modne! Targi Książki w Katowicach

Targi Książki w Katowicach. Czytanie jest modne!

W dniach 20-22 września 2013 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”
w Katowicach odbędzie się kolejna, trzecia edycja Targów Książki w Katowicach. Wydarzenie to gromadzi każdego roku tłumy czytelników i miłośników książek nie tylko z województwa śląskiego, ale także z całej Polski. Z roku na rok oferta wydawców i instytucji kultury jest coraz bardziej różnorodna, dzięki czemu targi stają się jeszcze atrakcyjniejsze i przyciągają coraz większą liczbę zwiedzających.

Tegoroczne Targi książki w Katowicach będą się odbywać pod patronatem Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta RP oraz przy wsparciu partnerów targów – instytucji branżowych i regionalnych. Natomiast organizatorami tego wydarzenia, jak co roku, będą Uniwersytet Śląski, Miasto Katowice oraz Expo Silesia.

Obok szerokiej oferty przygotowanej przez wydawnictwa, III edycja targów będzie obfitować w bogaty program wydarzeń towarzyszących. Znajdą się w nim miedzy innymi liczne spotkania z autorami, panele dyskusyjne, różnego rodzaju warsztaty i akcje czytelnicze oraz wiele innych atrakcji inspirowanych literaturą. Dla nauczycieli i bibliotekarzy zostały przewidziane szkolenia i wykłady, na których będą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób zachęcić dzieci do czytania książek oraz odkrywania walorów edukacyjnych w tekstach literackich. Wydawcy natomiast będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach związanych między innymi z promocją w mediach społecznościowych. Dla dzieci również przygotowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się zajęcia „Bajkowa gimnastyka języka” a także liczne konkursy i zabawy. W tym samym czasie rodzice będą mogli poznać „Korzyści skryte w logopedycznej bajce terapeutycznej” oraz zaznajomić się z książkami, które są najbardziej odpowiednie dla ich dzieci.

Na tegorocznych targach nie zabraknie też konkursu na najlepszy blog książkowy eBuka. Odbędzie się także szkolenie dla blogerów, którego tematem będą działania związane z promocją bloga w Internecie.

Dla tych, którzy interesują się fantastyką przewidziane zostały panele dyskusyjne i wykłady, których organizatorem jest Śląski Klub Fantastyki. Uczestnicy wysłuchają między innymi prelekcji na temat wampiryzmu w historii i literaturze, sposobu budowania emocji w świecie fantastycznym oraz odkryć i wynalazków science fiction. Gośćmi uczestniczącymi w prelekcjach i spotkaniach będą m.in. Piotr W. Cholewa, Ewa Białołęcka, Rafał Kosik, Robert Wegner oraz Anna Kańtoch.

Spotkania autorskie, to wydarzenia, które zawsze cieszą się dużą popularnością. W tym roku zwiedzający Targi Książki będą mieli okazję porozmawiać m.in. z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Anną Łaciną, Anną Szepielak, Iwoną Banach, Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, Zbigniewem Białasem czy Mariuszem Czubajem.

Targi Książki w Katowicach to także sposobność do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, nabycia interesujących książek – nie tylko w formie tradycyjnej, ale także tych elektronicznych, oraz przede wszystkim propagowanie  mody na czytanie.

Targi są również doskonałą okazją dla wystawców do promowania swoich produktów,
przedstawienia oferty i zyskania tym samym nowych odbiorców i większej rozpoznawalności na rynku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tegorocznych Targach Książki – prawdziwym festiwalu kultury!

Godziny otwarcia Targów:

20 września 2013 (piątek) – 10:00 – 18:00
21 września 2013 (sobota) – 10:00 – 18:00
22 września 2013 (niedziela) – 10:00 – 17:00

 

Po poworocie postaram się napisać krótką relację !

Z poważaniem
Robert „Ość” Jasiak

Targi Książki Katowice 2013

Facebook Comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *